Menu
Obec Velká Turná
Velká Turná

Turistika

Rekreační oblast Milavy

Prožíváte rádi dovolenou pod stanem,v karavanu nebo v chatce? Tak to jste na ideálním místě - v krásném prostředí jihočeských rybníků a lesů.

Rekreační zařízení Milavy leží zhruba jeden kilometr od Velké Turné. Velká Turná leží přibližně 15 km od Strakonic v lesním prostředí obklopeném několika rybníky, z nichž nejbližší a největší nese stejné jméno. K přiblížení polohy můžete navštívit odkaz mapy.

Ubytování je možno ve stanu, karavanu nebo též v chatce. Stravování je možno samostatným vařením nebo v restauračních zařízeních, které každý den vaří. Sportovat lze koupáním v rybníce, cyklistikou, hraním volejbalu, tenisu, nohejbalu, stolního tenisu, mimo jiné jsou zde ideální podmínky pro surfing. Pro děti je zde pískoviště, kolotoč a dětské hřiště. Pro fanoušky rybaření je možno tento koníček provozovat za poplatek na nedalekém rybníku.

Kulturně vyžít je možno hraním stolního fotbálku, kulečníku, stolního tenisu, hraním šipek, atd. Každý pátek a sobotu je zde možnost si poslechnout muziku, buď na diskotéce nebo při vystoupení country kapel. Tato malebná část jižních Čech také nabízí nepřeberné množství kulturních památek a různých zajímavostí.

Tábořiště hasičů - Ing. Miroslava Čemusová

Nabízíme ubytování ve 2 - 4 lůžkových pokojích, stanování, občerstvení. Koupání vhodné pro rodiny s malými dětmi - písčitý vstup do vody.

Areál Milavy - Naděžda Čapková

25 čtyřlůžkových chatek, restaurace s venkovním posezením.

ATC Milavy - obec Velká Turná

Ubytování ve vlastních stanech a karavanech, elektrické přípojky, sprchy, sociální zařízení, obchod s potravinami, občerstvení s venkovním posezením.

Hospoda Na rozhrání

Chaty Charvát Milavy - Zdeněk Charvát

Nabízíme ubytování ve čtyřech chatkách pro 4 osoby, které jsou plně vybaveny ( teplá i studená voda, wc, sprcha, kuchyňka, lůžkoviny). Dále nabízíme ubytování ve dvou maringotkách pro 4 osoby bez sociálního zařízení ( wc a umývárny jsou společné v kempu.

Kemp Luhy - Jitka Šupová

Možnost ubytování ve 2 a 4 lůžkových plně vybavených chatkách ( kuchyňka, voda...), dále ve 2 lůžkových pokojích. Možnost stanů a karavanů.

Penzion Starobor

Ubytování se nachází v klidném prostředí na samotě u rybníka Starobor nedaleko obce Sedlice (4km), mezi městy Písek a Blatná .Nabízíme ubytování s možností vlastního stravování ve třech samostatných pokojích. Každý pokoj je prakticky zařízený, má vlastní vybavenou kuchyňku, TV, WI-FI připojení, koupelnu se sprchou a WC.V přízemí je společenská místnost, stolní fotbal, šipky a dětský koutek.

Prodejna smíšeného zboží Velká Turná - COOP

Jednota, spotřební družstvo ve Volyni.

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Svátek a výročí

Svátek má Monika

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Světový den kulturního rozvoje

Zítra má svátek Emil

Státní svátky a významné dny na zítřek:

  • Mezinárodní den biodiverzity

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Kdo se v máji ožení, přivodí si soužení.

Pranostika na akt. den

Deštivý květen - žíznivý říjen.

Galerie

Náhodný výběr z galerie

Památkově chráněné štíty ve Velké Turné čp.22 a čp.54

Velká Turná